Svíčka Denso Iridium Power IQ31

Kód zboží:IQ31
Dostupnost:5-8 dní
Informace o dopravě
Ceny dopravy v České republice: 
Česká pošta v rámci ČRod 149 Kč
GLS v rámci ČRod 139 Kč
Osobní odběr na prodejnězdarma
Objednávky v hodnotě nad 6000 Kčzdarma
  
Ceny dopravy na Slovensko: 
Sk pošta / Kurýr Slovenskood 280 Kč
Objednávky v hodnotě nad 225 €zdarma
Cena: 441 vč. DPH
Cena bez DPH: 364 Kč
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu prostřednictvím emailu
  • Pokud je zboží skladem je možnost si produkt u nás na prodejně v klidu prohlednout či vyzkoušet
Svíčka Denso Iridium Power IQ31

Popis produktu

Aplikační katalog ZDE !! - Nutno vyhledat svoje vozidlo a kod svíček !!

Představují špičkové zapalovací svíčky na světovém trhu. Pravděpodobně jsou i tím nejlepším, co lze dnes koupit!!! Díky výjimečnému kovu Iridium mohla společnost Denso ihned zmenšit povrch součástky, která je nejvíce náchylná k poruše a tou je centrální elektroda. Na rozdíl od typické platinové svíčky, jež má průměr této elektrody 1.1 mm, svíčka Denso Iridium Power má nejmenší centrální elektrodu na světě o průměru 0.4 mm. V praxi to znamená, že energetické nároky jsou nižší, zatímco zapalovací výkon svíček je podstatně vyšší. Vysokého výkonu těchto svíček však není dosaženo pouze použitím iridiové centrální elektrody, ale také takzvanou U-drážkou na elektrodě protější. Tato drážka byla poprvé použita někdy v polovině let 70tých. Design se hned osvědčil, protože částečně eliminuje problémy při zapalování za použití chudé palivové směsi. Princip je prostý. U-drážka zabraňuje neefektivnímu rozptylování jiskry a dává ji tak dodatečnou energii, která má za následek dokonalé spalování. Jak vidíte, vše svědčí pro svíčky Denso Iridium Power Zapalovací svíčky DENSO IRIDIUM POWER zlepší všechny aspekty výkonu Vašeho automobilu - od startu, akcelerace a odezvy na přidání plynu přes stabilitu volnoběhu až k prodloužení intervalu výměny svíčky - a to vše díky nejmenší elektrodě na světě - iridiové centrální elektrodě zajišťující vysokovýkonné zapalování a nízké zapalovací napětí potřebné k přeskočení jiskry. Všechny výhody, které přináší IRIDIUM POWER můžete zužitkovat v závodním sektoru ale i při soukromých "adrenalinových" jízdách, kde oceníte nejen významné zvýšení výkonu (nebo snížení spotřeby paliva) ale i vysokou životnost (3-4x vyšší než u standardních svíček). Další významná zlepšení použitá při výrobě zapalovacích svíček IRIDIUM POWER:
 
IRIDIUM POWER přichází s oddělitelnou koncovou čepičkou tak, aby byla svíčka univerzálně použitelná pro všechny aplikace (pokryto 20 druhy). IRIDIUM POWER přichází s vestavěným odporem ve všech typech svíček pro dokonalé odstranění rušivých napětí. IRIDIUM POWER přichází s vysoce lesklým pokovením kovových ploch niklem tak, aby bylo zamezeno vzniku jakékoli koroze jak během výletní jízdy, tak během jízdy terénem nebo při autocrossu. IRIDIUM POWER přichází se zúžením vnější (kostřící) elektrody ke snížení nežádoucího přeskoku jiskry mimo jiskřiště. Zaoblení vnější elektrody méně narušuje klidný tok palivové směsi směrem k jiskřišti a tak zajišťuje lepší spalování.
 
IRIDIUM POWER přichází s U - drážkou v kostřící elektrodě, jejíž postavení v pozici proti centrální iridiové elektrodě vytváří větší prostor pro formaci výboje jiskry. Díky U - drážce je dosaženo skvělého zapalování (bez zvyšování odtrhu elektrod) a zároveň snížení napětí potřebného k přeskoku jiskry (a tím zvýšení množství využitelné energie pro lepší zapálení směsi). U - drážka je celosvětově patentována od roku 1975 a je jí vybavena absolutní většina zapalovacích svíček DENSO. 

IRIDIUM POWER přichází s vysunutím keramického izolátoru tak, že je dosaženo maximální teplotní přizpůsobivosti zapalovacích svíček. Je zde kombinována samočistící schopnost pro svíčky studené s vysokou teplotní odolností pro svíčky teplé. IRIDIUM POWER přichází se zmenšením centrální elektrody na 0,4 mm díky použití extrémně odolné speciální iridiové slitiny (vysoký bod tavení směsi - přes 2500 stupňů Celsia.) Díky této elektrodě je maximálně zmenšena velikost jiskry a tím vysoce zlepšeno spalování směsi. Tato slitina je opět patentově chráněna. 

IRIDIUM POWER přichází s vysunutím centrální elektrody pro zlepšení odezvy na přidání plynu a tím dalšího zlepšení akcelerace. IRIDIUM POWER přichází s laserovým přivařováním centrální iridiové elektrody, které zvyšuje odolnost svíčky proti vibracím způsobeným jízdou nestandardním terénem (nekvalitní silnice, terén, autocross). Všechny vyjmenované inovace přinášejí vyšší intenzitu jiskry koncentrovanou do velice malého prostoru, ke kterému je díky zmenšení a zaoblení elektrod snadnější přístup pro zapalovanou směs (vyšší dosažený výkon a snadnější start). Zároveň se významně zlepšuje ČASOVÁNÍ jiskry a tedy se zlepšuje odezva zapálení směsi na pokyn řídící jednotky (lepší volnoběh a akcelerace). Jako poslední výhodu je třeba zmínit fakt, že výše uvedeného efektu dosahují svíčky ne za cenu snížení životnosti (někteří jiní výrobci), ale že naopak je dosažena fantastická hranice 50 000 km pro IRIDIUM POWER (elektroda 0,4 mm) nebo až 200 000 km pro IRIDIUM LONG LIFE (0,7 mm a kostřící elektroda očipována platinou.) Příklad: Toyota Avensis, Landcruiser 100, Lexus GS300, 430, LS400, 430, RX 300.

Kategorie

Máte dotaz?
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.