Audi RS3 8V před faceliftem - Eventuri karbonové sání

Kód zboží:EVE-8VRS3-CF-LHD-INT
Dostupnost:3 - 10 Dní
Doprava zdarma
Ceny dopravy v České republice: 
Česká pošta v rámci ČRod 149 Kč
GLS v rámci ČRod 139 Kč
Osobní odběr na prodejnězdarma
Objednávky v hodnotě nad 6000 Kčzdarma
  
Ceny dopravy na Slovensko: 
Sk pošta / Kurýr Slovenskood 280 Kč
Objednávky v hodnotě nad 225 €zdarma
Cena: 50 729 vč. DPH
Cena bez DPH: 41 925 Kč
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu prostřednictvím emailu
  • Pokud je zboží skladem je možnost si produkt u nás na prodejně v klidu prohlednout či vyzkoušet
Audi RS3 8V před faceliftem - Eventuri karbonové sání

Popis produktu

Nárůst výkonu 17-20 k, nárůst krouticího momentu: 29-34 Nm, zrychlení ze 100-200 km/h zkráceno o 0,3 s.

Karbonový kit sání Eventuri pro vozy Audi RS3 nastavil zcela nový standard pro sportovní sání pro tuto platformu. Sání bylo navrženo tak, aby plnilo dva základní úkoly - 1) Zajistit co nejpřímější vedení vzduchu do turbodmychadla. 2) Udržet co nejnižší teplotu nasávaného vzduchu. První požadavek byl splněn použitím zvětšeného vedení o průměru 88 mm po celé délce až k turbodmychadlu ve spolupráci s patentovaným tvarem airboxu.
Druhý požadavek je zajištěn uzavřenou konstrukcí navazující na tovární přísun čerstvého vzduchu. Uzavřená konstrukce ve spolupráci s použitím 100% prepreg karbonu brání v prosakování horkého vzduchu z motorového prostoru do sání. Nasávač čerstvého vzduchu umístěný nad chladičovou stěnou má zvětšený vstup pro maximalizaci kapacity pro nasávání čerstvého vzduchu.

Systém přímého sání Eventuri pro Audi 8V RS3 obsahuje řadu komponentů, které byly vyvinuty pro tento konkrétní model vozu a vyrobeny s maximální pečlivostí tak, aby sada dosahovala co nejvyššího výkonu i při použití na extrémně upravených vozech.

Sada se skládá z těchto dílů:
- karbonový airbox s výstupem
- vysoce výkonný vzduchový filtr
- karbonový nasávač čerstvého vzduchu
- karbonová trubice vedení k turbu
- karbonová spojovací trubka
- laser řezaný kovový držák
- silikonová spojka a redukce

Eventuri karbonový airbox:

Kompletní airbox karbonového sání Eventuri se skládá z vnějšího obalu vyrobeného ze 100% prepreg karbonu, špičkové kónické vložky vzduchového filtru, hliníkového hrdla a laserem řezaného kovového držáku. Oproti běžným sportovním filtrům je přechod mezi průměrem nasávání a vstupem do sací trubice tvořen celým vnějším obalem a je tak pozvolný, což zamezuje nežádoucímu tlaku, který u běžných sání vzniká v přechodu mezi filtrm a sací trubicí. Na obrázku níže můžete princip airboxu Eventuri porovnat s běžným sportovním sáním:

Karbonový nasávač čerstvého vzduchu:

Karbonový nasávač má za úkol sbírat čerstvý vzduch z přední části vozu v oblasti nad chladičovou stěnou. Přesně navazuje na tovární vstup pro nasávání a plynule přechází v kruhový tvar, který navazuje na airbox se sportovním filtrem. V místě napojení na airbox je nasávač vybaven gumovým těsněním, které umožňuje vzájemný pohyb mezi airboxem a nasávačem při pohybu motoru a zároveň perfektně utěsňuje celý sací systém. Nasávač je navržen tak, aby měl maximální možnou kapacitu pro čerstvý vzduch.

Karbonové sací trubice:

Stejně jako ostatní karbonové díly v tomto kitu sání, jsou i sací trubice vyrobeny ze 100% prepreg karbonu. Obě trubice mají vnitřní průměr 88 mm oproti tovární trubici, která má pouhých 77 mm. Zvětšený průměr pomáhá turbodmychadlu pracovat s menším odporem a zároveň dokáže plnit dostatečným množstvím vzduchu také větší nebo hybridní turbodmychadlo. Po celém vedení není na trubicích jediný zlom nebo ostrý úhel, který by narušoval plynulé vedení vzduchu.

Na CAD simulaci níže můžete vidět způsob proudění vzduchu karbonovým sáním Eventuri:

Máte dotaz?
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.